Stopy na 6!

Stopy na 6!

  1. Skóra stóp jest dość gruba w związku z tym należy regularnie złuszczać zgrubiały naskórek z użyciem tarki do stóp. Aby ułatwić złuszczanie naskórka warto wymoczyć stopy w kąpieli wodnej z dodatkiem soli bądź płynu do kąpieli, kąpiel wodna powinna trwać około 15 minut.
  2. Po dokładnym złuszczeniu naskórka warto wykonać peeling stóp za pomocą peelingu gruboziarnistego, który odświeży i wygładzi skórę.
  3. Wspomagająco można stosować maseczki pielęgnujące do stóp co pomoże utrzymać skórę stóp w dobrej kondycji. Najlepiej stosować je na noc zakładając bawełnianie skarpetki.
  4. Pamiętać należy również o regularnym przycinaniu paznokci, przy przycinaniu nie należy mocno zaokrąglać brzegów płytki ze względu na ryzyko wrastania paznokcia.
  5.  Skuteczne w przypadku szybkiego pozbycia się martwego naskórka są specjalistyczne kremy złuszczające do stóp które w swoim składzie zawierają mocznik. Im więcej moczniku w kremie, tym wykazuje on większe działanie złuszczające, zaś mniejsza zawartość mocznika wpływa na naskórek silnie nawilżająco.
  6. W przypadku jeśli skóra stóp jest wyjątkowo przesuszona polecany jest zabieg parafinowy wykonywany powszechnie w salonach kosmetycznych. Skóra staje się po nim odżywiona i zregenerowana.

Dodatkowe informacje