Marzy Ci się jędrna i elastyczna skóra?

            Wyjątkowo ważne w pielęgnacji skóry jest dostarczanie odpowiednio zbilansowanych składników o działaniu odżywczym, jak również silnie regenerującym. Pozytywnie na skórę oddziaływują składniki pochodzenia roślinnego między innymi wyciągi z alg, które pobudzają naturalne procesy regeneracyjne naskórka. Kolejnymi składnikami, które wpływają na poprawę elastyczności naskórka to składniki o działaniu silnie nawilżającym takie jak mocznik oraz popularnie stosowany kwas hialuronowy.

            Kremy o działaniu regenerującym powinno się stosować na noc bowiem w tym czasie procesy odnowy komórkowej zachodzą najintensywniej. Dodatkowo można stosować kremy, które w swoim składzie zawierają kwasy owocowe, a ich podstawowym zadaniem jest złuszczanie martwego naskórka, wpływają również na rozjaśnienie przebarwień oraz spłycenie drobnych zmarszczek. Nie można zapominać o skórze wokół oczu, która najszybciej traci swoją jędrność i właśnie w tych okolicach pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne tzw. kurze łapki. Wspomagająco warto stosować maseczki kolagenowe do twarzy, które idealnie nawilżają oraz regenerują skórę. Przed zastosowaniem maseczki należy wykonać peeling, dzięki któremu składniki aktywne będą bez przeszkód wnikać w głębsze warstwy skóry. Aplikując maseczkę nie można zapominać o szyi i dekolcie, gdzie skóra jest również wyjątkowo delikatna, a często o niej zapominamy.

            Zbyt długie i intensywne oddziaływanie promieniowania UV na skórę wpływa niszcząco na strukturę włókien kolagenowych, co w konsekwencji prowadzi do ich uszkodzenia a skóra staję się zdecydowanie mniej elastyczna. W przypadku nieodpowiedniej ochrony przed słońcem szybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki, które są pierwszym znakiem na znaczną utratę jędrności skóry. W przypadku skóry suchej należy dbać wyjątkowo o prawidłowe nawilżenie oraz natłuszczenie, bowiem ona szybciej się starzeje ze względu na ubogi naturalny płaszcz ochronny. Najlepiej wówczas stosować kremy, które w swoim składzie będą zawierały ceramidy lub kwasy tłuszczowe, które odbudują strukturę lipidową naskórka.

Aby wspomóc pielęgnacje skóry można stosować również suplementy diety przeznaczone do pielęgnacji skóry od wewnątrz poprzez dostarczenie odpowiednio dobranych składników stymulujących regenerację skóry. Pozytywnie na skórę wpływają między innymi wyciąg z wiesiołka, fiołka trójbarwnego, olej z owsa oraz witaminy A i E.

Dodatkowe informacje