Ciekawostki

Czekolada - zawiera składniki fenyloetyloaminę, która pobudza organizm i wpływa na produkcję endorfin nazywanych hormonem szczęścia. Nie dziwne jest więc, że po zjedzeniu kilku kostek czekolady poprawia nam się nastrój. Czekolada zawiera flawonoidy czyli przeciwutleniacze, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Oprócz tego wpływa korzystnie na serce stabilizując pracę układu krążenia i obniża ciśnienie krwi. Czekolada im więcej zawiera kakao tym lepiej wpływa na organizm.

 

Cynamon - od wieków stosowany jest nie tylko jako przyprawa. Badania naukowe wskazują, że substancje zawarte w korze cynamonowca wpływają na aktywność insuliny i przemianę węglowodanów w organizmie. Równocześnie cynamon, poprzez korzystny wpływ na wydzielanie soków żołądkowych, ułatwia trawienie.

 

Imbir - pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, dlatego może być stosowany jako środek wspomagający trawienie i apetyt. Skutecznie łagodzi odruchy wymiotne i nudności, pomagając podczas podróży samochodem. Imbir wspomaga krążenie obwodowe i ukrwienie kończyn.

 

Karczoch - wyciąg z karczocha wspomaga trawienie, działa ochronnie na wątrobę, a także ogólnie oczyszczająco na organizm. Karczoch pobudza wydzielanie żółci przez wątrobę i ułatwia jej przepływ w drogach żółciowych. Karczoch wzmaga również procesy usuwania szkodliwych produktów przemiany materii, oraz pomaga utrzymać prawidłowy poziom związków tłuszczowych i cholesterolu we krwi.

 

Kudzu - wyciąg z korzenia kudzu, wykazuje właściwości wzmacniające i oczyszczające organizm. Regularnie stosowany produkt zmniejsza chęć sięgania po alkohol, pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia i pracę układu nerwowego.

 

Len - śluz powstający z pęczniejących nasion lnu powleka cienką warstwą błony śluzowe przełyku, żołądka i dwunastnicy osłaniając je przed działaniem kwasów żołądkowych. Włókna z nasion delikatnie drażnią ściany jelit, wspomagając ich perystaltykę. Jednocześnie śluzy i pęczniejące włókna rozmiękczają treść jelitową ułatwiając tym wypróżnianie. Węglan wapnia i tlenek magnezu neutralizują kwasy żołądkowe.

 

Melisa - wyciąg z melisy łagodnie uspokaja i rozluźnia mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Nieznacznie pobudza wydzielanie żółci i soków żołądkowych. Suplement diety przeznaczony jest dla osób dorosłych. Stosować w stanach zdenerwowania, uczucia niepokoju, trudności w zasypianiu, w osłabieniu procesów trawiennych.

 

Morwa biała - wyciąg z liści morwy białej korzystnie wpływa na poziom cukru w organizmie poprzez spowolnienie działania enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów. Dzięki temu, część z nich pozostaje nie strawiona i jest wydalana. Prowadzi to do zmniejszenia wchłaniania glukozy przez organizm i uzyskania niższego poziomu cukru. Ograniczone przyswajanie cukru i skrobi po posiłkach pomaga również w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała i wspomaga odchudzanie. Preparat pomocny jest podczas stosowania diety niskokalorycznej.

 

Żurawina - wyciąg z owoców żurawiny wielkoowocowej wspomaga funkcjonowanie dróg moczowych i korzystnie wpływa na stan pęcherza moczowego. Pomaga utrzymać w drogach moczowych środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii, utrudnia przyleganie bakterii do nabłonka układu moczowego, przez co wspomaga ich usuwanie.

Dodatkowe informacje